HISTORIA SUGERUJE, ŻE BITCOIN WKRÓTCE MOŻE ZOBACZYĆ SZYBKI WZROST DO ŚWIEŻYCH, WSZECHOBECNYCH SZCZYTÓW

Cały rynek krypto walutowy – w tym Bitcoin – znajduje się obecnie pod lekką presją spadkową, która spowolniła wzrost BTC.
Waluta kryptograficzna benchmarku napotyka na opór, który wydaje się być nie do pokonania na poziomie 12 000 USD.

Każda próba przełamania tego poziomu przez byki zaowocowała zdecydowanym odrzuceniem, które spowodowało spadek ceny w kierunku regionu o 11 000 USD.
Mimo pewnych oznak słabości, krypto waluta pozostaje w dobrej pozycji, aby dostrzec dalszy, krótkoterminowy wzrost – według jednego z analityków
Bitcoin Era tworzy obecnie strukturę rynku podobną do tej sprzed ostatniego parabolicznego rajdu, który rozpoczął się od rekordów wszechczasów.
Bitcoin i zagregowany rynek krypto walutowy znajdują się obecnie w fazie silnej konsolidacji.

Z wyjątkiem wielu altcoinów o małej i średniej kapitalizacji, większość głównych aktywów cyfrowych nie była w stanie nabrać silnego rozmachu, ponieważ konsolidują się one poniżej silnego oporu.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Wczoraj wydawało się, że zarówno BTC, jak i ETH będą starały się przełamać krótkoterminowy poziom oporu, ale spowodowało to zdecydowane odrzucenie, które doprowadziło do krótkotrwałej tendencji spadkowej.

Pomimo tych zawirowań, porównanie istniejącej struktury makro rynku Bitcoin’a z tą widzianą przez kryptokurrency tuż przed parabolicznym biegiem w 2017 roku pokazuje uderzające podobieństwa.

Może to oznaczać, że krypto waluta wkrótce wejdzie w pełnoprawny trend byków.

BITCOIN WYKAZUJE PODOBIEŃSTWA DO STRUKTURY RYNKU PRZED 2017 R.

W momencie pisania, Bitcoin handluje nieco poniżej 2% po obecnej cenie 11.700 dolarów.

Po wczorajszym wzroście do 12.000 dolarów, aktywa cyfrowe benchmarku spotkały się z napływem presji sprzedaży, która ostatecznie doprowadziła go do najniższego poziomu 11.600 dolarów.

Świadczy to o tym, że poziom 12 tys. dolarów pozostaje nie do pokonania, a jego przełamanie będzie prawdopodobnie wymagało ogromnego napływu presji zakupowej.

Jednym z trendów, który dobrze wróży Bitcoinowi w najbliższym czasie, jest uderzające podobieństwo między jego obecną strukturą rynkową a tą sprzed rajdu w 2017 roku.

Mówiąc o tym, popularny analityk krypto walutowy zaoferował również wykres pokazujący wyżej wymienione podobieństwa.

„Ten sam dystans od tego, który był ostatnim ATH. Prawie dokładnie ten sam procent od tego ATH.“

Bitcoin

Wizerunek dzięki uprzejmości Cantering Clarka. Wykres przez TradingView.

OTO, CO TO OZNACZA DLA PRZYSZŁYCH TRENDÓW BTC.

Zgodnie z tym schematem, kolejna podróż Bitcoina do jego wszechobecnych szczytów odbędzie się pod koniec grudnia lub w pierwszym tygodniu stycznia.

Ten sam analityk zastanawiał się nad tą możliwością:

„Zobaczmy, czy to samo tempo się uda“. Nowy Bitcoin ATH pod koniec grudnia, w pierwszym tygodniu stycznia?“

Obrazek dzięki uprzejmości Cantering Clarka. Wykres przez TradingView.
Jak trend kryptokurwalutowy benchmarku w nadchodzących tygodniach powinien ujawnić, czy jest to realna możliwość, czy też nie.